KONST / Litografier / Färglitografi 14099009
nr 1409 9009
Unto Eloranta
(1921-1984), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 123/210, daterad 1979. Motivet: 19x26cm, yttermått inklusive ram: 32x42cm
Unto Eloranta, finlandssvensk målare och grafiker född i Nyslott, Finland 1921, död 1984 i Haparanda.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:55:14
26/7 15:10:15
Unto Eloranta
Läs mer om Unto Eloranta